Havacılık ve Uzay Mühendisi Maaşları

Havacılık ve Uzay Mühendisi Maaşları

2020 Havacılık ve Uzay Mühendisi Maaşları

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Bazı meslek grupları vardır ki sürekli olarak tercih edilen, iş imkânları kısıtlı olsa bile tamamen hayal olarak okunabilen yani sevilen bölümlerdir. Ancak bir takım bölümler ise hem kazanması hem okuması hem de çalışması oldukça zordur.

Bu bölümlerden biri olan havacılık ve uzay mühendisliği, çoğu kişinin tam olarak ne iş yaptığını bilmediği bölümdür. Çok iyi derecede İngilizce isteyen ve yıllık alınan öğrenci sayısının çok az olduğu bir bölüm olarak havacılık ve uzay mühendisliği nedir? Havacılık ve uzay mühendisliği ne iş yapar? İşte aradığınız tüm cevaplar burada.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Nedir?

Bilinenin aksine ülkemizde havacılık ve uzay sektörü her geçen gün artmakta ve kendini göstermektedir. Ülkemizde bulunan birçok özel havayolu şirketinin yanı sıra askeri havayolları ve turistik havayolları bulunmaktadır. Havacılık ve uzay mühendisliği bölümü sadece askeri veya sadece özel değil sektördeki tüm havayollarını kapsayan bir bölümdür.

Bir uçağın yeniden tasarlanması, çizilmesi, geliştirilmesi gibi her konuda devreye giren havacılık ve uzay mühendisliği, yabancı dilin yanı sıra matematik ve fizikte istemektedir. Uçağın havada kalmasından inmesine, tasarlanmasından geliştirilmesine kadar her noktada matematik ve fizik kullanılmaktadır.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Ne İş Yapar?

Biraz daha detaylı olarak bahsetmek gerekir ise havacılık ve uzay mühendisliği, havacılığın olduğu her yerde iş yapar. Sadece tek bir alanda; örneğin ulaştırmada değil askeri alanda da hizmet verir. Çok ciddi ve bir o kadar da güzel bir meslek olan havacılık, okuması da kazanması da en zor mesleklerden bir tanesidir. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde bir iş potansiyeline sahiptir. Havacılık ve uzay mühendisliği ne iş yapar sorusunun cevabı kısaca budur.

Havacılık ve Uzay Mühendisi Mühendisi Maaşları ne kadar?

Havacılık ve Uzay Mühendisi maaşları ne kadar? Havacılık ve Uzay Mühendisi çalışma şartları, çalışan yorumları ve maaşı;

Havacılık ve Uzay Mühendisi Kamu Maaşları

2020 yılı 7/2 derecesine sahip, bekar bir mühendisin tazminatsız aldığı net maaş; 5,992TL

Havacılık ve Uzay Mühendisi Özel Sektör Maaşları

2020 yılı Özel sektörde hizmetini sürdüren Havacılık ve Uzay Mühendisi ortalama maaşı; 5865 – 9450 TL

Benzer Diğer Mühendislik Maaşları;